«

»

sty 09 2019

Wymień puste na pełne

kartony-na-tubki_Na pewno większość z Was zauważyła taki kartonowy pojemnik przy wejściu do szatni. Tym, którzy jeszcze nie wiedzą spieszymy z informacją. To pojemnik na puste tubki po kleju Amos Glue Stick. Jeżeli zbierzemy 120 pustych tubek (dowolnej pojemności) dostaniemy 30 pełnych zupełnie za darmo. Przekażemy je naszym najmłodszym uczniom do klas oraz na świetlicę.

Dlaczego to robimy? Po pierwsze, chcemy budować świadomość ekologiczną wśród uczniów. Skoro można wykorzystać ponownie starą tubkę po kleju, to należy to zrobić. Na całym świecie wyprodukowano do tej pory ok 9 miliardów ton  plastiku, a przetworzono ponownie tylko 9%.

Po drugie promujemy postawy patriotyczne – Amos to polski producent. Pamiętajmy, że kupując polskie produkty wspieramy rodzime firmy.

Po trzecie, kupując klej z logo „Akcja Odnowy” pomagamy w modernizacji Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie. Część dochodu z każdej sztuki sprzedanego kleju to malutka cegiełka na zakup sprzętu medycznego dla najmłodszych. Dzięki tej akcji, udało się zakupić sprzęt za 110 400 zł!

Drodzy uczniowie – zbliżają się ferie zimowe. Podczas tej przerwy, gdy będziecie porządkować swoje przybory szkolne, zwróćcie uwagę, czy nie ma pośród wielu rzeczy pustej tubki po kleju Amos Glue Stick:

dc5f26912f10684c77ca1752a75bd05c