«

»

sty 21 2018

Jak wspólnie zapracować na sukces? („Kompetencje na 6!”)

IMG_20180119_095432_HDR (2)miniTo kolejne zajęcia przeprowadzone w klasie III w ramach programu ,,Kompetencje na 6”. W piątkowy poranek 19. stycznia trzecioklasiści próbowali odpowiedzieć sobie na pytanie: ,,Czy samodzielna praca daje takie same rezultaty jak zespołowa? Czego możemy się nauczyć współpracując?”.

Uczniowie zapoznali się z zagadnieniem współpracy biorąc udział w zabawie drużynowej, gdzie istotą było wspólne działanie w celu zwycięstwa. Następnie uczestniczyli w dyskusji, w czasie której zastanawiali się nad pozytywnymi stronami współpracy. Główną aktywnością podczas zajęć było skonstruowanie przez uczniów „jajkodromu”. Ćwiczenie to pokazało uczniom jakie są efekty wspólnej pracy.

W czasie zajęć uczniowie obejrzeli film na temat ról pełnionych w grupie. Następnie próbowali odpowiedzieć na pytania : ,,Czy każdy może pełnić jedną rolę w grupie? Od czego zależy to, jaką rolę pełnimy w grupie? Co robi koordynator grupy?Czym zajmuje się pomysłodawca, a czym realizator? Kim jest strażnik norm i czasu, motywator i krytyk?”

Galeria zdjęć