«

»

sty 16 2018

Mamo! Tato! Pouczmy się razem!

8lettersGameDrodzy Uczniowie, szanowni Rodzice,

specjalnie dla Was utworzyliśmy nowe menu na naszej stronie. Możecie je znaleźć tuż po prawej i zawierać ono będzie listę przeróżnych ćwiczeń, zabaw i gier on-line, dzięki którym będziecie mogli powtórzyć materiał, potrenować słownictwo lub zrelaksować się jednocześnie poznając świat i ucząc się nowych rzeczy. Zapraszamy do odwiedzin, a tymczasem słów kilka o już istniejących odnośnikach.

8 letters game” to gra, w której gracz musi ułożyć ośmioliterowe angielskie słowo lub wiele krótszych. Na wszystko ma ograniczoną ilość czasu, a im go mniej, tym presja większa i tym trudniej wymyślić kolejne słówko. W grze liczą się wszystkie części mowy, w dowolnej liczbie. Warunki są trzy: nie można używać imion i nazw własnych (Peter, London, itp), słówko musi mieć co najmniej 3 litery i nie można powtarzać raz użytych słów w danej rundzie.

GeoGuesser” to gra oparta na mapach Google. Składa się z 5 poziomów i na każdym z nich zostajemy przeniesieni w inny zakątek naszej planety. Zabawa polega na odgadnięciu gdzie jesteśmy i kliknięciu naszego wyboru na mini-mapie (można ją powiększać). Im bliżej właściwego miejsca klikniemy, tym więcej punktów uzyskamy.

Miłej zabawy!