«

»

gru 19 2017

Mikołajki w naszej szkole

25319677_1700174000045707_1576726652_ominiJak co roku, 6. grudnia, odwiedził nas św. Mikołaj. W końcu w naszej szkole są same grzeczne dzieci! Najwięcej uwagi poświęcił dzieciom z oddziału przedszkolnego, bo one najbardziej go wyczekiwały i już od kilku tygodni szykowały się na spotkanie z Nim.

 Przygotowały występ artystyczny, podczas którego recytowały wiersze, śpiewały piosenki, a nawet promowały język angielski  – zaśpiewały piosenkę „Jingle bells” oraz wyrecytowały wiersz „Santa, Santa”. A na zakończenie dziewczynki zatańczyły zumbę do muzyki „Toca, toca”. Mikołaj docenił wysiłek dzieci i każdemu podarował prezent, który zasponsorował Pan Stanisław Żółtek – Radny Rady Powiatu Nowotarskiego. Po przedstawieniu wszyscy zaproszeni goście udali się na spotkanie integracyjne przy herbatce i ciastku przygotowanym przez Rodziców.

Poza wizytą gościa z daleka, w tym dniu w szkole odbyło się niecodzienne wydarzenie. Każdy uczeń, który przyszedł w mikołajowej czapce był zwolniony z odpowiedzi ustnej. Dodatkowo wszyscy zebrali się na sali gimnastycznej by zrobić sobie wspólne zdjęcie.

Ale to nie koniec atrakcji. W gości przybyli również panowie pszczelarze. Maluchy z chęcią słuchały o zwyczajach pszczół, sposobach zbierania pyłku, a następnie o żmudnej pracy pszczelarza. Niektórzy nawet przymierzyli specjalny skafander antyużądleniowy 😉 Zobaczcie jak to wyglądało w galerii!