«

»

paź 15 2017

Dzień Edukacji Narodowej (ślubowanie pierwszoklasistów)

DSCN5618miniW piątek 13. obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Edukacji Narodowej i jednocześnie, jak co roku, odbyło się przy tej okazji ślubowanie klas pierwszych. Pierwszoklasiści spisali się dzielnie- w niesprzyjających okolicznościach (w końcu piątek 13. – sprzęt audio odmawiał posłuszeństwa, mimo bezawaryjnej pracy na próbach) zaprezentowali swój program artystyczny. Wpierw dumnie wmaszerowali na salę gimnastyczną, odpowiadali dzielnie na pytania zadawane przez Dobrą Wróżkę, recytowali wiersze, jedną z piosenek zaśpiewali nawet a’capella, a następnie zakończyli występ odtańczeniem poloneza! Brawom nie było końca!

Nadszedł czas na część oficjalną. Pani Dyrektor Małgorzata Klag uroczyście pasowała każdego pierwszaka na ucznia naszej szkoły. Z wielkim przejęciem nasi najmłodsi uczniowie odcisnęli palce na słoneczkach w Księdze Szkoły i otrzymali pamiątkowe dyplomy i książki.

Po tych wydarzeniach przyszła kolej na występy artystyczne starszych uczniów. Pod czujnym okiem p. Witolda Koperniaka – opiekuna samorządu szkolnego – przygotowali oni niezwykłe przedstawienie. Z odrobiną humoru, muzyki na żywo, oraz ogromną niespodzianką w postaci tortu z fajerwerkami, uczcili oni Dzień Edukacji Narodowej. A jak to wyglądało, możecie zobaczyć w dużej galerii zdjęć.