«

»

gru 07 2016

Sukces naszych uczniów w Jabłonce

mikoW tym roku już po raz 11 odbyło się regionalne spotkanie ze św. Mikołajem w Jabłonce. Rozpoczęło się ono Mszą Św. w kościele pw. Św. Brata Alberta w Borach, którą odprawił ksiądz proboszcz Grzegorz Łomzik. W liturgii uczestniczyły dzieci z Orawy, uczniowie biorący udział w konkursach „Mikołajki 2016” (w tym uczniowie z naszej szkoły), zaproszeni goście oraz parafianie.

Po Mszy Św. korowód prowadzony przez Świętego Mikołaja przybył do Centrum Kultury Górnej Orawy w Jabłonce, gdzie z niecierpliwością wyczekiwały tłumy najmłodszych.

Po przywitaniu specjalnego gościa, dzieci obejrzały przygotowany dla nich program artystyczny. Po czasie wspólnej zabawy nastąpiło wręczenie nagród w konkursie plastycznym i literackim. Jury oceniło ponad 500 prac. Przyznano również Ordery Świętego Mikołaja. Nagrody zwycięzcom wręczali: ksiądz proboszcz parafii  pw. Św. Brata Alberta w Borach Grzegorz Łomzik, w imieniu Wójta Gminy Jabłonka – dyrektor Zeas-u w Jabłonce Maria Staszkiewicz, członek zarządu starosta nowotarskiego Franciszek Sojka oraz Wizytator Delegatury Kuratorium Oświaty w Nowym Targu Leszek Ciężobka. Spotkanie upłynęło w miłej atmosferze, a na zakończenie każde dziecko zostało obdarowane słodkim upominkiem.