«

»

cze 29 2016

III Noc Naukowców

DSC_7749W nocy z 28/29 czerwca 2016 roku w naszej szkole odbyła się trzecia NOC NAUKOWCÓW. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie naszej szkoły, a także uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Lasku, którzy na koniec roku szkolnego otrzymali świadectwa z czerwonym paskiem. Łącznie 26 uczniów świetnie się bawiło tej nocy. Na początek Katarzyna Leja poprowadziła lekcję tańca. Następnie uczniowie zjedli pyszne, zdrowe kanapki zrobione przez nauczycieli. Największą popularnością cieszyły się warsztaty z robotyki przeprowadzone przez firmę KreaTech. Uczniowie w grupach budowali roboty z zestawów edukacyjnych LEGO Mindstorms, a następnie je programowali. Najwięcej emocji wzbudziły walki robotów. Dzieci miały również okazję pobawić się w detektywów i tajnych agentów oraz poznać zasady posługiwania się  alfabetem Morsea. W drużynach rywalizowały w rozwiązywaniu łamigłówek i zadań logicznych, a także w łamaniu kodów i szyfrów. Były jeszcze podchody i gry planszowe, a także interaktywny quiz opracowany w aplikacji Kahoot. Rano uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy. Szczęśliwi i niewyspani wrócili do swoich domów. Program przygotowała Pani Monika Nycz, a pomagały jej Pani Agnieszka Wielkiewicz – nauczyciel języka angielskiego ze Szkoły Podstawowej w Lasku oraz Panie Dyrektor: Małgorzata Klag oraz Teresa Piłat ze Szkoły Podstawowej w Lasku.

DSC_7497 DSC_7735 DSC_7714 DSC_7793

Więcej zdjęć w Galerii.