«

»

mar 17 2016

Sukces naszego ucznia Kacpra Kwiatkowskiego

OLYMPUS DIGITAL CAMERAUczeń naszej szkoły Kacper Kwiatkowski zajął II miejsce w Konkursie Poezji dla młodzieży polskojęzycznej z całego świata zorganizowanym przez Fundację imienia Reni Spiegel. To duży sukces, tym bardziej, że w pierwszej edycji tego konkursu wzięło udział aż 87 młodych poetów z 39 miast. Większość zgłoszeń nadeszła z Polski, ale nie zabrakło uczestników z Wielkiej Brytanii, Niemiec, Włoch i licznej reprezentacji Stanów Zjednoczonych. Uczestnicy nadesłali 284 wiersze. Utwory reprezentują szerokie spektrum zainteresowania młodzieży, charakteryzują się odkrywaniem nowych tematów i form wypowiedzi np. rap. Łączy je świeżość, wrażliwość i entuzjazm w operowaniu słowem i formą. Serdecznie gratulujemy Kacprowi i życzymy kolejnych sukcesów.