«

»

gru 22 2015

Jasełka bożonarodzeniowe

jaselka522 grudnia 2015r. w naszej szkole odbyły się Jasełka przygotowane przez uczniów klasy V i VI pod czujnym okiem p. Małgorzaty Królczyk i p. Moniki Nycz. Tegoroczne Jasełka to opowieść o współczesnej rodzinie, która zapomniała o przygotowaniu Wigilii. Jedynie Karolinka, w rolę której wcieliła się Ania Batkiewicz marzyła o tradycyjnych świętach, jej siostra żyła tylko serialami telewizyjnymi i nie rozstawała się z telefonem komórkowym. Tata wybrał awans zawodowy i wyjechał do Indii, mama zapracowana i zabiegana zupełnie zapomniała o przygotowaniach świątecznych. jaselka1Z wielką pomocą przyszli aniołowie, którzy w ostatniej chwili zadbali o prawdziwie świąteczny nastrój.

DSCN1240

Cała rodzinka spotkała się przy wigilijnym stole, a ich dom odwiedzili Maryja i Józef z Dzieciątkiem, Trzej Królowie oraz Pasterze.

jaselka4

Dla Karolinki były to niezapomniane święta, jedyne w swoim rodzaju. I to wszystko dzięki Aniołowi Stróżowi.

Wszyscy uczniowie wykazali się wspaniałą grą aktorską, a rodzice zadbali o piękne stroje. Te Jasełka wprowadziły nas w świąteczny nastrój. Pani Dyrektor złożyła wszystkim serdeczne życzenia. Swoją obecnością zaszczycił nas również ksiądz proboszcz Jan Mikołajczyk.

DSCN1238

Po Jasełkach nadszedł czas na wręczenie uczniom dyplomów i nagród za udział w wielu konkursach.

W październiku odbył się  szkolny konkurs na najpiękniejszy różaniec. W konkursie wzięli udział uczniowie kl. 0-VI. W klasach młodszych, 0-III, najpiękniejszy różaniec i najbardziej oryginalny, wykonali uczniowie: Agatka i Jaś Sadłowscy, Piotr Jaróg i Julia Czubernat. Pierwsze miejsce otrzymali także: Mikołaj Baj, Nadia Jachymiak, Alicja Baj, Julia Białoń i Kuba Rogowiec. II miejsce zajęli: Kamil Huzior, Daniel Żółtek, Milenka Rypel. III miejsce: Julia Sas, Gabryś Czubernat, Natalia Białoń, Jakub Huzior, Natalia Gal. W klasie IV- VI, najpiękniejszy różaniec wykonała Ania Batkiewicz. I miejsce zajęły także: Agatka i Karolina Skupień, Martyna Kamoń i Izabela Wcisło. II miejsce otrzymali: Jakub Rusin, Patrycja Kamińska i Roksana Waksmundzka. III miejsce: Emilia Stefaniak i Vanessa Guancioli. Gratulujemy!

W naszej szkole odbył się Małopolski Konkurs Biblijny z Ewangelii św. Łukasza. W I etapie wzięli udział uczniowie: Kacper Kwiatkowski, Justyna Błoniarz, Jakub Rusin, Wiktoria Chmioła, Anna Batkiewicz, Edyta Huzior. Uczniowie którzy otrzymali największą ilość punktów( 75% i więcej) dostali się do II etapu dekanalnego, który odbył się w Nowym Targu. W tym etapie największą ilość punktów 75% otrzymał Jakub Rusin z kl. VI. Gratulujemy!

W grudniu odbył się szkolny konkurs na najpiękniejszą szopkę Bożonarodzeniową. W konkursie tym, I miejsce otrzymali: Beata Pudzisz, Julia i Lucjan Guziak. II miejsce zajęli: Anna Batkiewicz, Emilia i Szymon Stefaniak. III miejsce: Sandra Waksmundzka i Nikola Brodzik. IV miejsce: Kinga Szeliga i Karolina Białoń, Roksana Waksmundzka i Krzysztof Pałasz, V miejsce: Kamil Rapacz, VI miejsce: Patryk i Oliwia Szeliga.

Beata Pudzisz z kl. VI zajęła także III miejsce w gminnym konkursie szopek w SP w Rogoźniku. Gratulujemy!

DSCN1380

Po wręczeniu nagród i dyplomów odbyły się Wigilie klasowe, nauczyciele oraz uczniowie łamali się opłatkiem i składali sobie życzenia świąteczne. Zobacz wszystkie zdjęcia.